Promocja ekologii na Placu Harcerskim
Dodano: 30-09-2019Z taką inicjatywą wystąpiła młodzież z sanockich szkół średnich: w niedzielę na Placu Harcerskim odbył się Piknik Ekologiczny oraz Swap Party. Było sprzątanie Parku Miejskiego, prezentacja ekologicznych środków czystości i kosmetyków oraz niecodzienna wystawa – jak wyczarować cuda z nikomu niepotrzebnych materiałów.
Piknik rozpoczął się sprzątaniem parku – drużynie, która zebrała najwięcej śmieci, wręczono nagrody. Potem, na rozgrzewkę, tańczono Zumbę – najpierw w wersji dla dzieci, potem dla dorosłych. Obok sceny swoje stoisko rozłożyli studenci Uczelni Państwowej im. Jana Grodka, objaśniając zainteresowanym tajemnice lasów i drzew. Młodzież zachęcała do wymiany ubrań – te, które nam się nudzą, nie muszą zalegać na półkach czy trafiać do śmietników, mogą się komuś przydać, zostać wykorzystane. Takie podejście do przedmiotów codziennego użytku – aby wykorzystywać, dzielić się, a niekoniecznie od razu wyrzucać – ma coraz więcej zwolenników.
Jak kreatywnie wykorzystać niepotrzebne przedmioty i materiały, wyjaśniał Maciej Kwolek, prezentując wykonane przez siebie modele robotów z „Gwiezdnych wojen”. Wystawę można było obejrzeć w oranżerii budynku „Sokoła”.
Stowarzyszenie Łączy nas Sanok propagowało zdrowe nawyki, rozdając woreczki, uszyte z firanek, które zamiast „foliówek” można wielokrotnie wykorzystywać podczas zakupów, a także przepisy na sporządzane domowymi sposobami płyny do czyszczenia różnych powierzchni, a nawet kosmetyki. Próbki płynów można było zabrać ze sobą ze stoiska Stowarzyszenia i w domu wypróbować ich skuteczność.
Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz gimnastyczny w wykonaniu UKS Spartanie Zahutyń. Imprezę kończyły koncerty, wystąpili Bezbeki oraz Floating Candles. Przez cały okres trwania pikniku najmłodsi mogli korzystać ze strefy zabaw, gdzie czekali uśmiechnięci wolontariusze oraz animatorzy z „Urwisa”.

Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność Gminy Miasta Sanoka i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019r. poz.1231). Zawartość serwisu WWW nie może być reprodukowana, rozpowszechniana ani publikowana, chyba że właściciel serwisu wyrazi na to uprzednią pisemną zgodę, z wyłączeniem wykorzystania dla celów niekomercyjnych i dla użytku osobistego.







