Obchody święta konstytucji
Dodano: 27-04-2015Serdecznie zapraszamy na Powiatowo – Miejskie- Gminne uroczystości Święta Konstytucji 3 –go maja. Program uroczystości znajdą Państwo poniżej.
PROGRAM
godz.1100 – Uroczysta koncelebrowana Msza Święta w kościele pw. Przemienienia Pańskiego
w intencji Ojczyzny – twórców i obrońców Konstytucji 3 maja z udziałem:
- przedstawicieli władz powiatowych, miejskich i gminnych
- pocztów honorowych i sztandarowych
- Zespołu Wokalnego „Soul” i Chóru „Sonores” działających przy parafii pw. Przemieniania Pańskiego w Sanoku
- Górniczej Orkiestry Dętej SZGNiG
po mszy :
– Złożenie wspólnego wieńca przez władze samorządowe Powiatu Sanockiego , Miasta Sanoka i Gminy Sanok w imieniu mieszkańców pod Krzyżem Pamięci
– przejście ulicami Grzegorza z Sanoka Kościuszki pod pomnik Tadeusza Kościuszki :
– przemówienie starosty sanockiego Romana Koniecznego,
– wystąpienie burmistrza Sanoka Tadeusza Pióro
– złożenie wieńców i wiązanek kwiatów pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki
– w trakcie uroczystości pieśni majowe w wykonaniu Zespołu „Soul”
ZAKOŃCZENIE UROCZYSTOŚCI HYMNEM NARODOWYM w wykonaniu Orkiestry Dętej SZGNiG
UROCZYSTOŚCI TOWARZYSZĄCE
– 30 kwietnia 2015 r. Rynek w Sanoku
godz. 1000 – Przedszkolaki z Biało-Czerwoną
godz.1100 – rozpoczęcie VII Młodzieżowej Parady Niepodległości przejście ulicami: 3 maja, Kościuszki, Mickiewicza, Zamkową
– 3 maja 2013 r. dziedziniec sanockiego zamku
– godz. 1700 – Sanok śpiewa na majowo – czyli wspólne muzykowanie i śpiewanie popularnych polskich piosenek








