Laptopy z programu „Zdalna szkoła”
Dodano: 29-04-202029 kwietnia br. zostały przekazane laptopy oraz modemy do zdalnego nauczania dyrektorom sanockich szkół podstawowych. Miasto Sanok aplikowało o środki w wysokości 100 tys. zł z przeznaczeniem na zakup 35 laptopów i 25 modemów LTE z trzymiesięcznym dostępem do Internetu. Zakup był możliwy dzięki udziałowi miasta w Programie Operacyjnym Polska Cyfrowa 2014-2020, oś priorytetowa I – powszechny dostęp do szybkiego Internetu; działanie 1.1. – „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”.
Komputery dotarły do nas jeszcze w ubiegłym tygodniu, jednak musieliśmy je ewidencjonować, spisać protokoły i poczekać na realizację całości zamówienia, gdyż nie wszystkie dotarły w jednym czasie. Projekt realizujemy na podstawie zgłoszonego zapotrzebowania przez szkoły oraz według założeń programu, który przewidywał przekazanie sprzętu według wielkości placówki – poinformował Grzegorz Kornecki zastępca burmistrza ds. społecznych.
W dobie epidemii i przedłużającego się okresu zamknięcia szkół ( do 24 maja) jest to kolejna pomoc miasta dla rodziców, dzieci i nauczycieli do zdalnego nauczania. Już 6 kwietnia dyrektorzy szkół odebrali 180 komputerów, w których zainstalowano i skonfigurowano oprogramowanie. Były to laptopy pozyskane w ramach projektu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie Sanoka”.
Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność Gminy Miasta Sanoka i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019r. poz.1231). Zawartość serwisu WWW nie może być reprodukowana, rozpowszechniana ani publikowana, chyba że właściciel serwisu wyrazi na to uprzednią pisemną zgodę, z wyłączeniem wykorzystania dla celów niekomercyjnych i dla użytku osobistego.













