• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze od 25 maja w sanockich szkołach

Dodano: 21-05-2020

25 maja ok. 120 dzieci objętych nauczaniem wczesnoszkolnym wróci do szkół w Sanoku. Od ogłoszenia przez radę ministrów decyzji o uruchomieniu zajęć opiekuńczo-wychowawczych z elementami dydaktycznymi oraz wytycznych sanitarnych w szkołach, dyrekcja szkół wraz z wychowawcami kontaktowali się z rodzicami, by określić, dla ilu dzieci trzeba będzie zorganizować opiekę.

Organ prowadzący był w stałym kontakcie z inspekcją sanitarną. Podczas spotkań organu prowadzącego z dyrektorami omówione zostały wszystkie zagadnienia związane z wymogami i możliwościami szkół. Po zebraniu informacji i określeniu zasad bezpieczeństwa, dyrektorzy opracowali procedury oraz zasady, na jakich zostaną zorganizowane grupy i zajęcia, w ten sposób, by dostosować je do wytycznych inspekcji sanitarnej i ministrów zdrowia oraz edukacji narodowej. Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców pracujących, uruchomiona zostanie również opieka w świetlicach w godzinach od 6.30 do 16.30. Od 25 maja rozpoczną się konsultacje dla ósmoklasistów, a od 1 czerwca również dla pozostałych uczniów. Na zajęcie rewalidacyjne wróci 40 uczniów posiadających orzeczenia poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Naszym zadaniem jest zapewnienie bezpiecznego pobytu uczniów w szkołach w określonym reżimie sanitarnym. Dyrektorzy musieli w ostatnim czasie dostosować tryb pracy do nowych wymogów, opracować procedury oraz przeanalizować sytuację w klasach, wśród dzieci i opiekunów. Wszyscy dołożyliśmy wszelkich starań, by dzieci były bezpieczne w szkołach. Jest to pierwszy z etapów otwierania szkół, przed nami organizacja konsultacji dla ósmoklasistów i później dla wszystkich uczniów, a w międzyczasie w zupełnie nowych warunkach przyjdzie nam przeprowadzić egzamin ósmoklasisty – podsumował ostatnie działania burmistrz Tomasz Matuszewski.

We wszystkich szkołach zostanie utworzonych 20 oddziałów dla 120 dzieci. W SP nr 1 z zajęć skorzysta 22 uczniów, utworzone zostaną 3 grupy; do SP nr 2 wraca 13 uczniów, dla których uruchomione zostaną 3 grupy; SP nr 3 przygotowała opiekę dla 4 dzieci w 2 grupach; do SP nr 4 wraca 9 dzieci, które odbędą zajęcia w 2 grupach. SP nr 6 organizuje opiekę dla 20 uczniów rozlokowanych w 4 grupach. Do SP nr 7 zgłosiło się 3 uczniów, dla których utworzona zostanie 1 grupa; SP nr 8 przyjmie 11 uczniów w 2 grupach. SP nr 9 organizuje opiekę dla 38 uczniów w 4 grupach.

Egzaminy ósmoklasisty odbędą się w terminie 16-18 czerwca br. Resort edukacji wraz z inspekcją sanitarną określili szczegółowe wytyczne dotyczące bezpiecznego ich przeprowadzenia. W tym przypadku również określone zobowiązania dotyczą placówek oświatowych, komisji, rodziców i uczniów. Ministerstwo planuje, że wyniki egzaminów zostaną podane do końca lipca. Wtedy uczniowie będą mogli przekazywać świadectwa i zaświadczenia z wyników egzaminów do wybranych szkół średnich.

Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność Gminy Miasta Sanoka i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019r. poz.1231). Zawartość serwisu WWW nie może być reprodukowana, rozpowszechniana ani publikowana, chyba że właściciel serwisu wyrazi na to uprzednią pisemną zgodę, z wyłączeniem wykorzystania dla celów niekomercyjnych i dla użytku osobistego.