Samorząd docenił osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2019/2020
Dodano: 31-08-202031 sierpnia br. odbyła się I Gala Stypendialna, podczas której burmistrz miasta Sanoka Tomasz Matuszewski wraz z zastępcą Grzegorzem Korneckim, Przewodniczącym Rady Miasta Sanoka Andrzejem Romaniakiem, Przewodniczącym Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki – Maciejem Drwięgą i naczelnik Wydziału Oświaty i Turystyki – Ireną Penar wręczyli uzdolnionym uczniom szkół podstawowych stypendia. W tym roku stypendium za szczególne osiągnięcia w nauce zostało przyznane 9 uczniom, zaś za wyniki w nauce 65 uczniom. Samorząd zabezpieczył na ten cel 50 tys. zł.
28 maja br. Rada Miasta Sanoka na wniosek burmistrza uchwaliła „Lokalny Program Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasta Sanoka” i określiła szczegółowe warunki oraz tryb przyznawania Stypendium w ramach programu. Jego celem jest nagradzanie i promowanie uczniów uzdolnionych, motywowanie do dalszego rozwoju, pogłębianie aspiracji edukacyjnych i aktywności. Program powstał z myślą o młodych, utalentowanych i pracowitych sanoczanach.
W ramach realizacji programu, burmistrz przyznaje Stypendium za wyniki w nauce uczniom, którzy uzyskali średnią ocen z obowiązkowych zajęć edukacyjnych, wynoszącą 5,40 w przypadku uczniów klas IV-VI i 5,30 w przypadku uczniów klas VII i VIII. Wsparcie przysługuje też ósmoklasistom, którzy z egzaminu na zakończenie szkoły podstawowej uzyskali co najmniej 90% możliwych do zdobycia punktów oraz średnią ocen z obowiązkowych zajęć edukacyjnych wynoszącą co najmniej 4,75.
Stypendium za szczególne osiągnięcia w nauce jest przyznawane uczniom klas IV-VIII, którzy wykazali się osiągnięciami w co najmniej jednej dziedzinie naukowej, zdobywając tytuł laureata olimpiady lub konkursu przedmiotowego na szczeblu wojewódzkim bądź wyższym, oraz uczniom klas I-III, którzy zajęli I miejsce w konkursie wiedzy o zasięgu co najmniej powiatowym. Stypendia mają formę jednorazowego wsparcia finansowego i wynoszą odpowiednio 700 zł za wyniki w nauce i 550 zł za szczególne osiągnięcia w nauce.
Stypendium za wyniki w nauce otrzymali w Szkole Podstawowej nr 1: Kaja Święch, Aleksandra Ropel, Kamila Wolan, Antonina Smolińska, Maria Kalbarczyk, Amelia Jadczyszyn, Milena Kulka, Marta Frączek i Miłosz Wanielista.
W Szkole Podstawowej nr 2: Milena Bonk, Martyna Łonyszyn, Dominika Bryndza, Joanna Kyrcz, Jadwiga Kyrcz, Gabriela Drwięga, Jakub Pietrzkiewicz, Zuzanna Kita, Martyna Wdowiak, Nikola Maślanka, Nadia Marczak.
W Szkole Podstawowej nr 3: Blanka Banasiewicz, Karolina Senuś, Kacper Kowalewski, Tymon Janusz, Natalia Kutiak, Gracjan Głuszka, Martyna Katyńska, Maja Pytlowany, Karolina Kruszyńska, Daniel Kłodowski, Dominik Adama, Alicja Rachwalska, Kacper Klimowicz, Karol Giebułtowicz, Sara Roman, Adam Zwolenik.
W Szkole Podstawowej nr 4: Magdalena Pawlikowska, Paweł Klamut, Anastazja Kędra, Maja Lutecka.
W Szkole Podstawowej nr 6: Zuzanna Baran i Natalia Jagniszczak.
W Szkole Podstawowej nr 8: Dominika Struś, Wiktoria Marczak, Maja Sękowska, Luiza Rycyk, Natalia Gałuszka, Olivier Wolanin, Aleksandra Murawska, Filip Świder, Olivier Rąpała, Nikola Knurek, Helena Leśniak, Sara Dejena, Jakub Piróg.
W Szkole Podstawowej nr 9: Lena Statkiewicz, Marlena Małek, Emilia Wojtowicz, Filip Gibała, Amelia Werbowska, Weronika Bąk, Milena Bińczak, Aleksandra Pelc, Karolina Nitka.
Stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce otrzymali uczniowie dwóch szkół: Szkoły Podstawowej nr 2: Jakub Fedak, Aleksander Paradiuk, Eryk Haduch i Joanna Dziuban; Szkoły Podstawowej nr 4: Patrycja Michałkiewicz, Marcin Milczanowski, Maria Czopor, Magdalena Dziuba i Zuzanna Kubica.
Na koniec gratulacje uczniom, rodzicom i nauczycielom złożył przewodniczący Rady Miasta Sanoka – Andrzej Romaniak, który podkreślił jednocześnie, jak ważne jest wspieranie systematycznej pracy oraz młodych talentów, gdyż z to zaowocuje w przyszłości. Zapewnił również, że właśnie w takich inicjatywach burmistrz może liczyć na wsparcie radnych. Gala z powodu panującej pandemii miała bardzo skromny charakter. Pozostaje życzyć uczniom kolejnych sukcesów, aby nadchodzące miesiące były nie tylko czasem wytężonej pracy, ale niosły ze sobą także wiele radości i zadowolenia z rozwoju własnych zainteresowań i uzdolnień. Kolejna gala już za rok.
Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność Gminy Miasta Sanoka i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019r. poz.1231). Zawartość serwisu WWW nie może być reprodukowana, rozpowszechniana ani publikowana, chyba że właściciel serwisu wyrazi na to uprzednią pisemną zgodę, z wyłączeniem wykorzystania dla celów niekomercyjnych i dla użytku osobistego.






































