• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

Sytuacja w placówkach oświatowych w związku z COViD-19

Dodano: 24-01-2022
24 stycznia br.  odbyło się spotkanie Burmistrza Miasta Sanoka Tomasza Matuszewskiego oraz zastępcy burmistrza ds. społecznych Grzegorza Korneckiego z dyrektorami szkół podstawowych, przedszkoli i żłobków dotyczące bieżącej analizy sytuacji epidemiologicznej związanej z COViD-19 w podległych jednostkach oświatowych. W naradzie z ramienia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej uczestniczyła również pani Maria Smarzewska – Kierownik Sekcji Higieny Żywności i Żywienia.

Aktualnie wszystkie jednostki oświatowe funkcjonują w trybie stacjonarnym. Obecnie w szkołach podstawowych na 3110 uczniów 29 przebywa w izolacji, w związku ze stwierdzonym zakażeniem COViD-19, nieobecnych jest 66 nauczycieli na 417,90 zatrudnionych oraz 12 pracowników obsługi na 128,41 pracujących w szkołach. W najbliższym tygodniu w trybie zdalnym pracowało będzie 18 ze 147 klas.
W czterech przedszkolach samorządowych funkcjonujących na terenie miasta obecnie w pracy stacjonarnej zawieszonych jest 5 grup przedszkolnych na 45 funkcjonujących.
Żłobki Samorządowe pracują bez większych problemów, jutro, tj. 25 stycznia upływa okres zawieszenia w funkcjonowaniu jednej grupy.
Sytuacja epidemiologiczna w podległych szkołach, przedszkolach i żłobkach jest stale monitorowana – wnioski dyrektorów placówek, dotyczące zawieszenia zajęć są rozpatrywane na bieżąco.
Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność Gminy Miasta Sanoka i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019r. poz.1231). Zawartość serwisu WWW nie może być reprodukowana, rozpowszechniana ani publikowana, chyba że właściciel serwisu wyrazi na to uprzednią pisemną zgodę, z wyłączeniem wykorzystania dla celów niekomercyjnych i dla użytku osobistego.