• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

Wyniki konsultacji ws. poszerzenia granic Sanoka

Dodano: 03-03-2022

Zakończyły się konsultacje społeczne ws. poszerzenia granic Sanoka o sołectwa Zabłotce, Bykowce i cz. Trepczy. Wzięło w nich udział 1612 osoby, z tego oddano 1547 głosów ważnych, 65 nieważnych.

  • Za przyłączeniem Bykowiec głosowało 1144 osoby, przeciw były 392 osoby i 10 wstrzymało się.
  • Za przyłączeniem Zabłociec głosowało 1140 osób, przeciw 391, wstrzymało się 15 osób.
  • Za przyłączeniem części Trepczy głosowały 1135 osoby, przeciw 395 osób, wstrzymało się 17 osób.

Komisja ds. przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami Sanoka wyraziła stanowczą dezaprobatę dla działań prowadzonych na terenie miasta przez przedstawicieli wiejskiej Gminy Sanok. Działanie te dotyczyły – przede wszystkim – propagowania w lokalnych portalach internetowych i mediach społecznościowych, nieprawdziwych informacji o stanie finansów miasta, jego potencjale społecznym, gospodarczym i edukacyjno-socjalnym.  Negatywna kampania prowadzona przez władze wiejskiej Gminy Sanok – wspomagana przez środowiska związane z Konfederacją Wolność i Niepodległość, często szkalująca burmistrza i władze samorządowe miasta Sanoka całkowicie dezinformowały, nie tylko mieszkańców Sanoka, ale również mieszkańców gminy wiejskiej, w tym: mieszkańców sołectw Bykowce, Zabłotce i Trepcza. Miało to znaczący wpływ na przebieg i wyniki konsultacji na terenie miasta.

Dodatkowo, podkreślić należy niedopuszczalne – „oplakatowanie” miasta i kolportowanie  poprzez prywatne skrzynki na listy – ulotek zatytułowanych: „OBWIESZCZENIE MOBILIZUJĄCE! MIESZKAŃCU SANOKA!”, których forma graficzna i treść nawiązywała do mobilizacji „wojennych” miały bardzo negatywne skojarzenia, szczególnie w okresie wojny na Ukrainie. Mieszkańcy, w bezpośrednich interwencjach kierowanych do mediów i Urzędu Miasta podkreślali wzbudzanie wrażenia lęku i strachu oraz niestosowność takiej kampanii. Wyniki konsultacji są niezbędnym elementem wniosku w sprawie zmiany granic Miasta Sanoka, który Burmistrz Miasta Sanoka planuje złożyć do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność Gminy Miasta Sanoka i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019r. poz.1231). Zawartość serwisu WWW nie może być reprodukowana, rozpowszechniana ani publikowana, chyba że właściciel serwisu wyrazi na to uprzednią pisemną zgodę, z wyłączeniem wykorzystania dla celów niekomercyjnych i dla użytku osobistego.