Ścieżka ekologiczno-przyrodnicza w Parku Miejskim
Dodano: 25-10-202224 października w Parku Miejskim odbyła się pilotażowa wycieczka połączona ze szkoleniem nauczycieli szkół podstawowych i przedszkoli.
Jest ona jednym z etapów realizowanego przez Stowarzyszenie Łączy nas Sanok projektu dofinansowanego w ramach programu Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023, ukierunkowanego na działania proekologiczne. Duża liczba osób odwiedzających Park Miejski, liczne gatunki chronionych, rzadkich i ginących drzew oraz runa przyczyniły się do tego, by podjąć działania mające na celu ich popularyzację a także ochronę. W Parku Miejskim tuż przy wejściu znajduje się tablica z mapą, gdzie zostały umieszczone przystanki wraz z oznakowaniem. Przy poszczególnych przystankach można zeskanować kod QR, który umożliwi obejrzenie filmów edukacyjnych o obiektach przyrodniczych. Jest to bardzo ważna inicjatywa edukacyjna, która pozwoli na interesujące przeprowadzenie zajęć dla dzieci i młodzieży, co z pewnością wpłynie na zwiększenie ich atrakcyjności i sprawi lepsze przyswajanie wiedzy. Walory przyrodnicze parku zasługują na poznanie, popularyzację i ochronę. Te działania przyczynią się do większego poszanowania przyrody i małej infrastruktury parku. W przyszłości te działania zostaną rozszerzone na inne ścieżki przyrodnicze, których w Sanoku i wokół nie brakuje. W planach jest też utworzenie ogrodu sensorycznego. Odwiedzających park miejski zachęcamy do ściągnięcia aplikacji i kreatywnego wypoczynku w Parku Miejskim.
Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność Gminy Miasta Sanoka i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019r. poz.1231). Zawartość serwisu WWW nie może być reprodukowana, rozpowszechniana ani publikowana, chyba że właściciel serwisu wyrazi na to uprzednią pisemną zgodę, z wyłączeniem wykorzystania dla celów niekomercyjnych i dla użytku osobistego.


















