Poznaliśmy laureatów konkursu „Chrońmy Przyrodę Ojczystą”
Dodano: 08-06-2016W dniu 08.06.2016 roku wiceburmistrz Miasta Sanoka Edward Olejko wręczył nagrody za udział w Konkursie plastyczno – fotograficznym „Chrońmy Przyrodę Ojczystą” w ramach realizowanego Projektu „EKO-SANOK zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie różnorodności biologicznej miasta”.
Konkurs przeznaczony był dla dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych.
Uczniowie biorący w nim udział podzieleni byli na 4 kategorie wiekowe:
I kategoria: dzieci w wieku przedszkolnym,
II kategoria: uczniowie klas I-III Szkół Podstawowych,
III kategoria: uczniowie klas IV-VI Szkół Podstawowych,
IV kategoria: uczniowie szkół Gimnazjalnych.
Konkurs podzielony był na 2 etapy:
I etap (szkolny): organizowany był samodzielnie przez Placówki Oświatowe. Jego celem było wyłonienie 3 reprezentantów szkoły w każdej kategorii wiekowej do etapu międzyszkolnego.
II etap (międzyszkolny): komisja konkursowa wyłoniła po 3 laureatów w każdej kategorii wiekowej, spośród wszystkich dostarczonych prac.
Komisja dokonała oceny prac i wyłoniła następujących laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych:
W kategorii I: dzieci przedszkolne:
I miejsce: Aleksandra Dworzańska, Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 4 w Sanoku.
II miejsce: Maja Trojanowska, Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 4
w Sanoku.
III miejsce: Jagoda Fal, Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 1 w Sanoku.
W kategorii II: klasy I-III Szkoły Podstawowej:
I miejsce: Julia Pierożak, Szkoła Podstawowa nr 7 w Sanoku.
II miejsce: Natalia Kutiak, Szkoła Podstawowa nr 3 w Sanoku.
III miejsce: Maria Kalbarczyk, Szkoła Podstawowa nr 1 w Sanoku.
W kategorii III: klasy IV-VI Szkoły Podstawowej:
I miejsce: Krzysztof Wójcicki, Szkoła Podstawowa nr 3 w Sanoku.
II miejsce: Oliwia Gunia, Szkoła Podstawowa nr 1 w Sanoku.
III miejsce: Amelia Tretowicz, Szkoła Podstawowa nr 2 w Sanoku.
W kategorii IV: klasy I-III Szkoły Gimnazjalnej:
I miejsce: Klaudyna Makarczak, Gimnazjum nr 2 w Sanoku.
II miejsce: Patrycja Krowiak, Gimnazjum nr 3 w Sanoku.
III miejsce: Jakub Kurkarewicz, Gimnazjum nr 3 w Sanoku.
Wyróżnienia otrzymali:
Przedszkole nr 1:
– Maria Gałuszkiewicz
– Jakub Krupka
– Franciszek Dąbrowski
– Magdalena Szymulańska
Przedszkole nr 2:
– Malwina Pająk
– Maja Korczyńska
– Anna Kluc
Przedszkole nr 4:
– Maja Jawor
– Oskar Skórka
Szkoła Podstawowa nr 1:
– Konstancja Iwańczyk
– Milena Biernikiewicz
Szkoła Podstawowa nr 2:
– Filip Świder
– Alicja Zarzyka
Szkoła Podstawowa nr 3:
– Karolina Kruszyńska
– Tymon Janusz
– Agnieszka Piejko
– Maria Sudoł
– Emilia Błażewicz
Szkoła Podstawowa nr 4:
– Chiara Bora
– Gabriela Czyżykiewicz
– Oliwia Głuszkiewicz
Szkoła Podstawowa nr 6:
– Zuzanna Baran
– Szymon Jachimowski
– Kacper Baran
– Emilia Drwięga
– Kacper Łęcki
– Patrycja Szyniec
Szkoła Podstawowa nr 7:
– Antonina Wdowiak
– Milena Załączkowska
Gimnazjum nr 1:
– Filip Misko
– Julia Przygórzewska
– Martyna Bigos
– Natalia Redman
Gimnazjum nr 2:
– Oceane Oberlin
Gimnazjum nr 3:
– Weronika Ożóg
Przeprowadzenie konkursu miało na celu:
– Zaznajomienie się ze znaczeniem Obszarów Natura 2000,
– Poznaniem zagrożeń jakie niosą ze sobą inwestycje oddziaływujące negatywnie na Obszary Natura 2000,
– Kształtowanie proekologicznych postaw oraz zwiększenie wiedzy o Obszarach Natura 2000 na terenie miasta Sanoka.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za liczny udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy.
Konkurs zrealizowano w ramach Projektu pn. „EKO-SANOK zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie różnorodności biologicznej miasta” dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2009-2014
źródło: eko-sanok.com.pl









