Sanoczanin w Biegu na Elbrus
Dodano: 12-09-2016Już 15 września dojdzie do próby pobicia rekordu świata w najtrudniejszym i najbardziej niebezpiecznym Biegu na pograniczu Europy i Azji – ’’Elbrus Race 2016” z Azau 2403m npm na Szczyt Góry Elbrus 5642m npm. Ekipę Izabelli Zatorskiej tworzy m.in. sanoczanin Marcin Bąk. W ramach aklimatyzacji ekipa zdobyła już Elbrus 8 września. Teraz jednak wyzwanie będzie o wiele trudniejsze.W biegu Ekstrem wystąpi Izabella Zatorska. Pobiegnie również Tomasz Brzeski. Podkarpacie reprezentować będą również zawodnicy w biegu Clasic z wysokości 3700m npm. : sanoczanin Marcin Bąk, Aleksandra Stodolak, oraz Leszek Pleskacz. Życzymy powodzenia całej ekipie a szczególnie ściskamy kciuki za naszego reprezentanta Marcina Bąka!
BIEG NA ELBRUS
Co roku na Elbrusie odbywają się zawody ” Elbrus Race” których celem jest wbiec na szczyt. Zawody są rozgrywane od 1989 roku i należą do jednych z najtrudniejszych na świecie. Najtrudniejsza droga (extreme), liczy ponad 12km,a aktualny rekord wśród kobiet wynosi 4 godziny 22 minuty i 10 sekund. Świadczy to o skali trudności z jaką przyjdzie się zmierzyć.
źródło: Urząd Miasta Sanoka
fot. archiwum prywatne Marcin Bąk







