Kilkadziesiąt milionów dla Sanoka. Startuje kolejna duża inwestycja.
Dodano: 18-05-2017Kolejna duża inwestycja zagości w Sanoku. W ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego do naszego miasta popłynie kilkadziesiąt milionów złotych na budowę dworca multimodalnego. Dodatkowo Sanok wzbogaci się o nowy tabor komunikacji miejskiej. Zakupionych zostanie 11 niskoemisyjnych autobusów.
Umowę podpisano 18 maja br. podczas konferencji prasowej w sanockim magistracie. Wzięli w niej udział: Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska, Poseł na Sejm RP Piotr Uruski, Burmistrz Miasta Sanoka Tadeusz Pióro oraz partnerzy z którymi nasze miasto będzie realizować projekt: Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz Ernest Nowak oraz Wójt Gminy Sanok Anna Hałas.
Projekt pn. „Wdrożenie zintegrowanego systemu ograniczenia niskiej emisji w ramach systemu transportu w Miejski Obszarze Funkcjonalnym Sanok – Lesko” zakłada budowę nowoczesnego dworca multimodalnego. Przedsięwzięcie to umożliwi skoncentrowanie wszystkich środków transportu publicznego w jednym miejscu oraz zakup ekologicznych autobusów niskoemisyjnych, poprawiających jakość użytkowanego dotychczas taboru komunikacyjnego. Inwestycja, której wartość wycenia się na ponad 27 milionów zł zostanie dofinansowana ze środków zewnętrznych na kwotę niemal 20 milionów złotych. W dwukondygnacyjnej budowli znajdą się poczekalnie dla pasażerów, kasy, bar z zapleczem socjalnym, boksy sklepowe, punkt informacji turystycznej, pomieszczenia techniczne, dla ochrony i kierowców. Budynek połączony będzie ze stacją PKP kładką ze ścianami o konstrukcji aluminiowej. Dodatkowo obiekt zostanie wyposażony w trzy windy dla niepełnosprawnych (w tym dwie przy kładce nad torami). Przy dworcu planowane są parkingi dla samochodów osobowych oraz rowerów.
Całkowita wartość części projektu dotyczącej Gminy Miasta Sanoka wynosi 27 558 641,54 zł. Dofinansowanie wyniesie 19 311 667,94 zł. Na wkład własny miasta składa się kwota 8 586 861,05 zł. Projekt realizowany jest w partnerstwie z Gminami Sanok i Zagórz. Inwestycja powstanie przy ul. Lipińskiego.
Urząd Miasta Sanoka










