Baseny napełnione wodą (NOWE ZDJĘCIA)
Dodano: 23-07-2018Mocno zaawansowane są prace związane z budową Centrum Rehabilitacji i Sportu. Termin oddania inwestycji wartej niemal 40 mln zł planowany na wrzesień wydaje się być niezagrożony. W ostatnim czasie niecki basenowe zostały napełnione wodą. To wszystko w ramach testów szczelności i rozruchu technologicznego.
– W tej chwili układane jest ruchome dno. Niecki rehabilitacyjne zostały już napełnione wodą, badana jest ich szczelność. Nie ma zagrożenia terminu oddania inwestycji, co pozwoli zarówno mieszkańcom jak i turystom czy sportowcom już w tym roku korzystać z wyczekiwanych basenów – mówi o postępach prac przy budowie CRIS burmistrz Sanoka Tadeusz Pióro.
Centrum Rehabilitacji i Sportu będzie kompleksem basenów krytych i odkrytych oraz miejscem rehabilitacji i odnowy biologicznej. W obiekcie powstaje 8 torowy basen sportowo-rehabilitacyjny z ruchomym-podnoszonym dnem, niecki rehabilitacyjne, gabinety odnowy biologicznej, pomieszczenia do rehabilitacji i masażu, siłownia, boiska do piłki plażowej.
Dziś prace dobiegają końca. Do otwarcia odkrytych basenów pozostało już niespełna trzy miesiące. Marzenia sanoczan o nowym basenie zostają właśnie spełniane. Basen kryty zostanie otwarty końcem września tego roku. Planowane zakończenie całości inwestycji, a więc oddanie do użytku także basenu odkrytego zaplanowano na początek 2019 r. Oznacza to, że sanoczanie nie będą musieli już wyjeżdżać do pobliskich miejscowości by zażyć basenowych kąpieli.
Urząd Miasta Sanoka
foto: Artur Mycio, MOSiR
Zobacz także materiał video TvPodkarpacie.pl:










