„Cyfrowa Gmina”
Dodano: 06-05-2022Konkurs Grantowy „Cyfrowa Gmina” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Program Operacyjny Polska Cyfrowa (POPC) na lata 2014-2020, pakiet REACT-UE


Gmina Miasta Sanoka pozyskała kwotę:1 109 970 zł na zwiększenie cyfryzacji urzędu, wzmocnienie infrastruktury sprzętowej, organizację szkoleń dla pracowników oraz zapewnienie cyberbezpieczeństwa samorządowych systemów informatycznych. Przyznane środki finansowe znacznie usprawnią jakość usług świadczonych klientom Urzędu Miasta Sanoka.
Grant jest finansowany w 100 procentach ze środków Unii Europejskiej. Umowa
o powierzenie grantu podpisana została w dn. 29 kwietnia br.
W ramach projektu uzupełnione zostaną zasoby sprzętu komputerowego Urzędu Miasta w Sanoku. Planuje się także zakup oprogramowania biurowego i antywirusowego, dwóch serwerów wraz z systemami je zabezpieczającymi, a także oprogramowania do wirtualizacji serwerów. Zmodernizowana zostanie wewnętrzna sieć urzędu oraz strona internetowa www, zgodnie z najnowszymi standardami WCAG 2.1.
Pozyskane środki pochodzące z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego przyczynią się także do podniesienia poziomu wiedzy pracowników Urzędu Miasta w Sanoku dotyczącego podstawowych rodzajów cyberzagrożeń oraz sposobów ochrony danych przed złośliwym oprogramowaniem. Planowane szkolenia wzmocnią kompetencje pracowników w zakresie prawidłowej ochrony infrastruktury IT. Przeprowadzona w ramach projektu diagnoza posłuży zapewnieniu cyberbezpieczeństwa systemów informatycznych.
![]()
Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność Gminy Miasta Sanoka i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019r. poz.1231). Zawartość serwisu WWW nie może być reprodukowana, rozpowszechniana ani publikowana, chyba że właściciel serwisu wyrazi na to uprzednią pisemną zgodę, z wyłączeniem wykorzystania dla celów niekomercyjnych i dla użytku osobistego.







