Dr Marian Cyrek z wizytą u Burmistrza
Dodano: 01-07-2015Odznaczony w czasie Uroczystej Gali Nagrodą Burmistrza Miasta Sanoka dr Marian Cyrek spotkał się z Tadeuszem Pióro w Urzędzie Miasta. W czasie Gali nagrodę w imieniu Pana Prezesa odebrał zastępujący go na stanowisku Prezesa Pass-Polu Jaromir Wilusz. Podczas spotkania u Burmistrza 29 czerwca, Pan dr Marian Cyrek otrzymał podziękowanie za wieloletnią pracę i zasługi dla miasta Sanoka z okazji odejścia na emeryturę.
Dr Marian Cyrek
Pan Prezes Marian Cyrek do Sanoka przyjechał po raz pierwszy w 1990 roku, przez cztery lata doglądał Firmę krążąc między Sanokiem a Jelenią Górą, gdzie mieszkał na stałe i pracował jako Dziekan Wydziału Mechanicznego i Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej – filii Jelenia Góra Gdy Firma zatrudniała już ok. 200 osób musiał pojąć decyzję o przeprowadzeniu się do Sanoka i rezygnacji z pracy na uczelni.
Do roku 2008 zarządzał nią samodzielnie. Stworzył firmę, która cieszy się szczególnym uznaniem w branży motoryzacyjnej ze względu na wysokiej jakości produkty, terminowość i innowacyjność przy optymalnych kosztach. Spółka na początku swojej działalności zatrudniała 200 osób. Dzisiaj jest ich ponad 2800, ale to jeszcze nie koniec jej rozwoju.
Pan Marian Cyrek to człowiek o nieposzlakowanej opinii. Wszystkie osoby mające z nim kontakt wyrażają się o nim zawsze w samych superlatywach. To osoba niezwykle przedsiębiorcza o niezwykłej wrażliwości społecznej, co przejawia się w pomocy jaką udziela służbie zdrowia, instytucjom kultury , klubom sportowym i wszystkim którzy tego potrzebują.
Przykładem tego jest to, że w roku 2012 kiedy to Pan Marian Cyrek otrzymywał Godło Człowiek Roku Ziemi Sanockiej , aż pięć instytucji nominowało go do tego zaszczytnego wyróżnienia.
Pan Marian Cyrek pozostał w naszym mieście przez 25 lat poświęcając się bez reszty rozwojowi firmy. Swoją działalność zaczynał mając pod opieką 1 halę produkcyjną i ok 200 pracowników, przechodząc na emeryturę zostawia po sobie 5 hal produkcyjnych w których pracuje ok 2.8 tyś ludzi. Wierzymy, że jeszcze niejednokrotnie powróci do naszego pięknego miasta, bowiem tutaj pozostawia wielu przyjaciół, współpracowników oraz osób które Panu doktorowi wiele będą zawdzięczały.










