• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

Dr Marian Cyrek z wizytą u Burmistrza

Dodano: 01-07-2015

Odznaczony w czasie Uroczystej Gali Nagrodą Burmistrza Miasta Sanoka dr Marian Cyrek spotkał się z Tadeuszem Pióro w Urzędzie Miasta. W czasie Gali nagrodę w imieniu Pana Prezesa odebrał zastępujący go na stanowisku Prezesa Pass-Polu Jaromir Wilusz. Podczas spotkania u Burmistrza 29 czerwca, Pan dr Marian Cyrek otrzymał podziękowanie za wieloletnią pracę i zasługi dla miasta Sanoka z okazji odejścia na emeryturę.

03

Dr Marian Cyrek

Pan Prezes Marian Cyrek do Sanoka przyjechał  po raz pierwszy w 1990 roku, przez cztery lata doglądał Firmę krążąc między Sanokiem a Jelenią Górą, gdzie mieszkał na stałe i pracował jako Dziekan Wydziału Mechanicznego i Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej – filii  Jelenia Góra Gdy Firma zatrudniała już ok. 200 osób musiał pojąć decyzję o przeprowadzeniu się  do Sanoka i rezygnacji z pracy na uczelni.

Do roku 2008 zarządzał nią samodzielnie. Stworzył firmę, która cieszy się szczególnym uznaniem w branży motoryzacyjnej ze względu na wysokiej jakości produkty, terminowość i innowacyjność przy optymalnych kosztach. Spółka na początku swojej działalności zatrudniała 200 osób. Dzisiaj jest ich ponad 2800, ale to jeszcze nie koniec jej rozwoju.

Pan Marian Cyrek to człowiek o nieposzlakowanej opinii. Wszystkie osoby mające z nim kontakt wyrażają się o nim zawsze w samych superlatywach. To osoba niezwykle przedsiębiorcza o niezwykłej wrażliwości społecznej, co przejawia się w pomocy jaką udziela służbie zdrowia, instytucjom kultury , klubom sportowym i wszystkim którzy tego potrzebują.

Przykładem tego jest to, że w roku 2012 kiedy to Pan Marian Cyrek otrzymywał Godło Człowiek Roku Ziemi Sanockiej , aż pięć instytucji nominowało go do tego zaszczytnego wyróżnienia.

Pan Marian Cyrek pozostał w naszym mieście przez 25 lat poświęcając się bez reszty rozwojowi firmy. Swoją działalność zaczynał mając pod opieką 1 halę produkcyjną i ok 200 pracowników,  przechodząc na emeryturę zostawia po sobie 5 hal produkcyjnych w których pracuje ok 2.8 tyś ludzi. Wierzymy, że jeszcze niejednokrotnie powróci do naszego pięknego miasta, bowiem tutaj pozostawia wielu przyjaciół, współpracowników oraz osób które Panu doktorowi wiele będą zawdzięczały.

01

02