Forum Bieszczadzkie (ZDJĘCIA)
Dodano: 10-04-20194 kwietnia br. w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej miało miejsce Forum Bieszczadzkie. Było ono doskonałą okazją do wymiany poglądów przez samorządowców i ekspertów branży turystycznej na temat przyszłości regionu bieszczadzkiego. W ramach forum odbyło się wiele debat i wykładów połączonych z sesją pytań i odpowiedzi.
Podkarpacie w ujęciu geopolitycznym przybliżył dr Krzysztof Szpara, przewodniczący Polish Geographical Society. Marcin Kapusta, wiceprezes Lokalnej Organizacji Turystycznej „Bieszczady” przeanalizował pozytywne i negatywne trendy dla regionu. Z wykładem „Odtworzenie zapomnianej Kultury Regionu różnych grup społecznych oraz etnicznych” wystąpił Robert Bańkosz, prezes Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych „Karpaty”. Podczas kolejnego wykładu kierownik Domu Zdrowia Ośrodka Naturoterapii w Błażowej Jacek Kotula opowiadiał o komercyjności i nowoczesnym zagospodarowaniu warunków naturalnych spuścizny kulturowej i gospodarczej.
Po przerwie obiadowej, w auli PWSZ rozpoczęły się debaty. O aktualnych problemach rozwoju Regionu Bieszczadzkiego rozmawiali: Burmistrz Miasta Sanoka Tomasz Matuszewski, Wiceburmistrz Ustrzyk Dolnych Katarzyna Sekuła, Grażyna Kaznowska z Urzędu Miasta i Gminy Lesko oraz Anna Brzechowska-Rębisz, dyrektor biura Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Kolejna debata nosiła tytuł „Sens powoływania struktur ponadgminnych i ponadpowiatowych oraz ich form” a zastanawiali się nad nim Jolanta Harna, Przedstawiciel ProCarpathia oraz Przedstawiciel Lasów Państwowych. Ostatnią debatą, kończącą Forum Bieszczadzkie była rozmowa na temat możliwych kierunków rozwoju Regionu Bieszczadzkiego. Wzięli w niej udział: Robert Bańkosz, Marcin Kapusta oraz Paweł Wójcik.
fot. sanok.pl








