„Moje miejsce zamieszkania w procesie zmian”
Dodano: 30-10-2017Prezentujemy Państwu filmy nakręcone przez uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Sanoku, które zwyciężyły w II i III edycji konkursu zespołowego „Moje miejsce zamieszkania w procesie zmian”. Konkurs jest organizowany przez Stowarzyszenie Edukacji dla Zrównoważonego Rozwoju EKOS pod patronatem: Wojewody Podkarpackiego, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Polskiego Towarzystwa Geograficznego o. Rzeszów oraz (strona niemiecka) Ministerium fur Umwelt und Verbraucherschutz, Ministerium for Bildung Und Kultur oraz Ministerium fur Finanzen Und Europa w Kraju Saary.
Celem konkursu jest propagowanie idei zrównoważonego rozwoju i promowanie szkół, które w swoich działaniach edukacyjnych i wychowawczych przekazują wiedzę z tego zakresu oraz dążą do kształtowania w uczniach postaw prospołecznych i proekologicznych, wspierają ich aktywność obywatelską na rzecz zrównoważonego rozwoju w najbliższym środowisku lokalnym oraz budują wrażliwość na zmiany zachodzące w otoczeniu pod wpływem działalności człowieka.
Nagrodą za zwycięstwo w konkursach był każdorazowo tygodniowy pobyt w Ośrodku Ekologicznym Spohns Haus w Gersheim w Niemczech, wycieczki do stolicy landu oraz do Strasburga i Metz we Francji.
materiały nadesłane








