• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

Poznaliśmy laureatów konkursu „Chrońmy Przyrodę Ojczystą”

Dodano: 08-06-2016

W dniu 08.06.2016 roku wiceburmistrz Miasta Sanoka Edward Olejko wręczył nagrody za udział w Konkursie plastyczno – fotograficznym „Chrońmy Przyrodę Ojczystą” w ramach realizowanego Projektu „EKO-SANOK zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie różnorodności biologicznej miasta”.

Konkurs przeznaczony był dla dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych.

01

Uczniowie biorący w nim udział podzieleni byli na 4 kategorie wiekowe:
I kategoria: dzieci w wieku przedszkolnym,
II kategoria: uczniowie klas I-III Szkół Podstawowych,
III kategoria: uczniowie klas IV-VI Szkół Podstawowych,
IV kategoria: uczniowie szkół Gimnazjalnych.

Konkurs podzielony był na 2 etapy:
I etap (szkolny): organizowany był samodzielnie przez Placówki Oświatowe. Jego celem było wyłonienie 3 reprezentantów szkoły w każdej kategorii wiekowej do etapu międzyszkolnego.
II etap (międzyszkolny): komisja konkursowa wyłoniła po 3 laureatów w każdej kategorii wiekowej, spośród wszystkich dostarczonych prac.

Komisja dokonała oceny prac i wyłoniła następujących laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych:
W kategorii I: dzieci przedszkolne:
I miejsce: Aleksandra Dworzańska, Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 4 w Sanoku.
II miejsce: Maja Trojanowska, Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 4
w Sanoku.
III miejsce: Jagoda Fal, Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 1 w Sanoku.

W kategorii II: klasy I-III Szkoły Podstawowej:
I miejsce: Julia Pierożak, Szkoła Podstawowa nr 7 w Sanoku.
II miejsce: Natalia Kutiak, Szkoła Podstawowa nr 3 w Sanoku.
III miejsce: Maria Kalbarczyk, Szkoła Podstawowa nr 1 w Sanoku.

W kategorii III: klasy IV-VI Szkoły Podstawowej:
I miejsce: Krzysztof Wójcicki, Szkoła Podstawowa nr 3 w Sanoku.
II miejsce: Oliwia Gunia, Szkoła Podstawowa nr 1 w Sanoku.
III miejsce: Amelia Tretowicz, Szkoła Podstawowa nr 2 w Sanoku.

W kategorii IV: klasy I-III Szkoły Gimnazjalnej:
I miejsce: Klaudyna Makarczak, Gimnazjum nr 2 w Sanoku.
II miejsce: Patrycja Krowiak, Gimnazjum nr 3 w Sanoku.
III miejsce: Jakub Kurkarewicz, Gimnazjum nr 3 w Sanoku.

02

Wyróżnienia otrzymali:
Przedszkole nr 1:
– Maria Gałuszkiewicz
– Jakub Krupka
– Franciszek Dąbrowski
– Magdalena Szymulańska

Przedszkole nr 2:
– Malwina Pająk
– Maja Korczyńska
– Anna Kluc

Przedszkole nr 4:
– Maja Jawor
– Oskar Skórka

Szkoła Podstawowa nr 1:
– Konstancja Iwańczyk
– Milena Biernikiewicz

Szkoła Podstawowa nr 2:
– Filip Świder
– Alicja Zarzyka

Szkoła Podstawowa nr 3:
– Karolina Kruszyńska
– Tymon Janusz
– Agnieszka Piejko
– Maria Sudoł
– Emilia Błażewicz

Szkoła Podstawowa nr 4:
– Chiara Bora
– Gabriela Czyżykiewicz
– Oliwia Głuszkiewicz

Szkoła Podstawowa nr 6:
– Zuzanna Baran
– Szymon Jachimowski
– Kacper Baran
– Emilia Drwięga
– Kacper Łęcki
– Patrycja Szyniec

Szkoła Podstawowa nr 7:
– Antonina Wdowiak
– Milena Załączkowska

Gimnazjum nr 1:
– Filip Misko
– Julia Przygórzewska
– Martyna Bigos
– Natalia Redman

Gimnazjum nr 2:
– Oceane Oberlin

Gimnazjum nr 3:
– Weronika Ożóg

Przeprowadzenie konkursu miało na celu:
– Zaznajomienie się ze znaczeniem Obszarów Natura 2000,
– Poznaniem zagrożeń jakie niosą ze sobą inwestycje oddziaływujące negatywnie na Obszary Natura 2000,
– Kształtowanie proekologicznych postaw oraz zwiększenie wiedzy o Obszarach Natura 2000 na terenie miasta Sanoka.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za liczny udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy.

Konkurs zrealizowano w ramach Projektu pn. „EKO-SANOK zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie różnorodności biologicznej miasta” dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2009-2014

źródło: eko-sanok.com.pl