• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

Przyznano stypendia sportowe dla sanockiej młodzieży

Dodano: 21-03-2019

Wielu młodych sanoczan, reprezentujących barwy lokalnych klubów sportowych, wyróżnia się na tle rówieśników, odnosząc sukcesy na arenach krajowych i międzynarodowych. Słyszymy często o nich z przekazów medialnych, które rozsławiają wieść o Sanoku i sportowym talencie sanoczan. Ich wysiłki dostrzegane są przez władze miasta, które w miarę możliwości wspierają lokalne kluby i zawodników. Jedną z takich form są przyznawane od dziewięciu lat Stypendia Sportowe.

Określa je przyjęta w 2011 roku przez Radę Miasta Sanoka uchwała. Stypendia mogą otrzymać młodzi sanoczanie osiągający wysokie wyniki sportowe w krajowym i międzynarodowym współzawodnictwie sportowym, będący członkami stowarzyszenia lub klubu sportowego. Przyznawane są one przez Burmistrza Miasta Sanoka na wniosek: zarządów klubów i stowarzyszeń kultury fizycznej, w których zrzeszony jest zawodnik; związku sportowego lub organizacji zajmującej się sportem osób niepełnosprawnych, a także z własnej inicjatywy gospodarza miasta.

Tegoroczne stypendia sportowe trafiły do piętnastu młodych zawodników. W 2019 roku kwota przeznaczona na ten cel wzrosła względem ubiegłego roku o 30 proc. i wynosiła 55 000 zł.

Chcemy w kolejnych latach zwiększać tę kwotę, która wspomaga młodych sportowców. To nie jedyne działaniam, jakie pragniemy realizować w najbliższych latach. Mamy plan zrównoważonego rozwoju sanockiego sportu. Będziemy wspierać nasze lokalne kluby sportowe w staraniach o pozyskiwanie środków zewnętrznych. Służyć pomocą będzie m. in. utworzony ostatnio w strukturze Urzędu Wydział Rozwoju Miasta i Obsługi Inwestora – mówił burmistrz Tomasz Matuszewski.

Gospodarz miasta wręczył stypendia podczas uroczystego spotkania ze sportowcami, które odbyło się 20 marca 2019 r. w Sali Herbowej Urzędu Miasta. Piętnastu stypendystów zostało zaproszonych wraz ze swoimi rodzicami, trenerami i działaczami sportowymi. Podczas spotkania z rąk burmistrzów Tomasza Matuszewskiego i Pawła Hydzika symboliczne dyplomy, potwierdzające przyznanie finansowej nagrody na 2019 rok odebrali: Patryk Sawulski, Kamil Rościński, Maciej Czopor, Konstancja Iwańczyk, Victoria Kozieł, Amanda Gembalik, Michał Ostrowski, Julia Kogut, Mateusz Rogos, Piotr Michalski, Piotr Nałęcki, Jakub Sujkowski, Kacper Cęgiel, Michał Pawłowski, Arkadiusz Borczyk.