• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

W Sanoku rusza Ośrodek Szkolenia Hokeja na Lodzie

Dodano: 07-05-2020

Sanocki samorząd podpisał porozumienie z Instytutem Sportu – Państwowym Instytutem Badawczym, klubem sportowym UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok na mocy którego w Sanoku powstał Ośrodek Szkolenia Hokeja na Lodzie. Jest to czwarty po Toruniu, Katowicach i Oświęcimiu taki ośrodek w Polsce.

Zawarcie porozumienia było możliwe dzięki dostępnej w Sanoku infrastrukturze sportowej pozwalającej na efektywne prowadzenie zajęć z hokeja na lodzie. Arena Sanok to miejsce znane hokeistom w Polsce i poza granicami. Jest jednym z najlepszych obiektów tego typu w Polsce. Celem otwarcia Ośrodka jest wsparcie sanockich zawodników oraz kadry trenerskiej. Kluby zwiększą liczbę godzin szkoleniowych, trenerzy skorzystają z możliwości podwyższenia kwalifikacji, a zawodnicy będą trenować pod okiem specjalistów z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu sportowego. Nad procesem szkoleń i zawodów będzie czuwał Państwowy Instytut Badawczy. Ośrodek zorganizuje zawody pomiędzy drużynami i zajmie się popularyzowaniem hokeja w środowisku lokalnym.

Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność Gminy Miasta Sanoka i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019r. poz.1231). Zawartość serwisu WWW nie może być reprodukowana, rozpowszechniana ani publikowana, chyba że właściciel serwisu wyrazi na to uprzednią pisemną zgodę, z wyłączeniem wykorzystania dla celów niekomercyjnych i dla użytku osobistego.