• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

Wicemistrzyni Polski z Sanoka u Burmistrza

Dodano: 26-02-2015

W dniu 23 lutego w Urzędzie Miasta Sanoka odbyło się spotkanie Burmistrza z Angeliką Faką i jej trenerem Ryszardem Długoszem. Zawodniczka KS Komunalni Sanok zdobyła tytuł Wicemistrzyni Polski w skoku w dal podczas halowych mistrzostw polski juniorów i juniorów młodszych rozgrywanych w dniach 13-15 lutego w Toruniu. Angelika otrzymała z rąk burmistrza pamiątkowy dyplom oraz upominek.

Wynikiem 5.67 m Angelika ustanowiła swój najlepszy życiowy wynik w hali. Doskonały wynik uzyskała w trzeciej serii zawodów. Musiała jedynie uznać wyższość zawodniczki AZS Łódź Natalii Chacińskiej. Jak podkreśla trener zawodniczki Ryszard Długosz, wynik 5.67 robi wrażenie tym bardziej, że zwyciężczyni zawodów Natalia Chacińska to wicemistrzyni świata juniorek.

W mistrzostwach startowały także trzy inne zawodniczki KS Komunalni Sanok. Martyna Bieleń, Karolina Gefert oraz Marzena Rajtar.