X Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu
Dodano: 17-01-2018Urząd Miasta Sanoka, Miejska Biblioteka Publiczna i BWA Galeria Sanocka zapraszają na spotkanie z Teatrem NN z lublina w ramach X Obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla. Spektakl pod tytułem „OPOWIEŚCI Z NOCY” rozpocznie się o godzinie 18:00, 23.01.2018 r. w BWA Galerii Sanockiej, wstęp wolny!
„Opowieści z Nocy” to artystyczna próba zbliżenia się do mówienia o Zagładzie na teatralnej scenie. Specjalnie skomponowana, wykonywana na żywo muzyka i głos narratora przywołującego relacje świadków z kolekcji Historii Mówionych Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN” tworzą opowieść emocjonalną, dotykającą każdego widza bez względu na jego wiek i wiedzę o najtragiczniejszym doświadczeniu ludzkości. Spektakl ważny dla pokolenia, które przeżyło i dla pokolenia, które tylko słyszało. Wykorzystany w spektaklu wiersz Jakuba Glatsztejna „Lublinie, moje święte miasto” (w tłumaczeniu Moniki Adamczyk – Garbowskiej) wskazuje konkretne miejsce na mapie Zagłady. Ale równie dobrze miejscem tym może być Warszawa, Kraków, Łódź, czy Sanok.
Reżyseria – Tomasz Pietrasiewicz
Muzyka – Robert Brzozowski
Wykonanie: Witold Dąbrowski (narrator), Marian Pędzisz (altówka), Stanisław Błach (kontrabas).
Zapraszamy !









