• en
  • de
  • fr
  • pl
  • kontrast

XIX Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Sanoka – podsumowanie

Dodano: 09-12-2019

7 grudnia 2019 r. odbył się kolejny XIX Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli o Puchar Burmistrza Miasta Sanoka „BELFER 2019” zorganizowany przez UKS „Techbud”, działający przy ZS nr 5.

 

Puchar za zajęcie I miejsca i Puchar Przechodni Burmistrza Miasta Sanoka wywalczyła drużyna z SP nr 4, II miejsce zajęli nauczyciele ZS nr 3, III miejsce – SP nr 8 . Puchar Starosty Powiatu Sanockiego dla najlepszej zawodniczki otrzymała Barbara Bryndza, a najlepszym zawodnikiem turnieju Robert Ćwikła, obydwoje z drużyny SP nr 4. Puchary i nagrody wręczyli Andrzej Chrobak członek zarządu powiatu sanockiego, Elżbieta Kokoszka dyrektor ZS nr 5 oraz Katarzyna Michalak wicedyrektor ZS nr 5. Na zakończenie Turnieju gościnnie wystąpili gimnastycy z UKS „Spartanie” Zahutyń oraz ich trener Mirosław Kaźmierczak Miru – Spartan. W turnieju udział wzięło 6 drużyn, podzielonych na dwie grupy: grupa I 1. SP nr 4 Sanok 2. ZS nr 3 Sanok 3. PWSZ –II LO SP nr 4 – ZS nr 3 2:0 (25:19, 25:14) SP nr 4 – PWSZ –II LO 2:0 (25:20, 25:16) ZS nr 3 – PWSZ –II LO 2:0 (25:21, 25:19) Grupa II 1. SP nr 2 Sanok 2. SP nr 8 Sanok 3. ZS nr 5 Sanok SP nr 8 – SP nr 2 2:0 (25:22, 25:23) SP nr 8 – ZS nr 5 1:2 (21:25, 26:24, 10:15) ZS nr 5 – SP nr 2 2:0 (25:15,25:22) Po zaciętych zmaganiach grupę I wygrała drużyna z SP nr 4, natomiast grupę II wygrali nauczyciele reprezentujący ZS nr 5.

PÓŁFINAŁY: SP nr 4 – SP nr 8 2:0 (25:14, 25:10) ZS nr 3 – ZS nr 5 2:0 (25:19, 25:22) FINAŁY: Mecz o 3 miejsce ZS nr 5 – SP nr 8 0:2 (21:25, 15:25) Mecz o 1 miejsce ZS nr 3 – SP nr 4 1:2 (24:26, 25:23, 9:15) Drużyny ZS nr 3 przegrywając w grupie I z SP nr 4 ponownie spotkała się w finale i po zaciętej walce w tie-breaku I miejsce zajęła drużyna z SP nr 4. ZS nr 5 wygrywając mecz w grupie z SP nr 8, ponownie spotkała się z rywalami w finale, gdzie walcząc do samego końca zostali pokonani. W meczu o III miejsce spotkały się ponownie, dwie drużyny z tej samej grupy. SP nr 8 zrewanżowało się za przegrany mecz z gospodarzami Belfra, zajmując III miejsce. IV miejsce – ZS nr 5 V miejsce – PWSZ –IILO VI miejsce – SP nr 2 Podczas Turnieju odbyła się zbiórka do puszek na leczenie i rehabilitację Gabrysi Kuczmy podopiecznej Fundacji Czas Nadziei. W imieniu organizatorów, serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji BELFRA dyrekcji i nauczycielom ZS nr 5. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za sportową walkę, sędziom i uczniom za pomoc oraz kibicom za gorący doping. Szczególne podziękowania dla sponsorów: Urząd Miasta w Sanoku, Powiat Sanocki, Pass Sanok, Marek Paszkiewicz, PGNiG Sanok, BUKSAN-BUKOWSKI – Odzież robocza, PSS Sanok, ROJAX Sanok, Drummonds, Bar u Agi, Firma Handlowo Usługowa Urszula Grześków. Patronat medialny: Tygodnik Sanocki, Miasto Sanok, KORSO.pl

zdjęcia: Radosław Izdebski kl. II TZ – Technik fotografii i multimediów

materiał nadesłany: ZS nr 5 w Sanoku

Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność Gminy Miasta Sanoka i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019r. poz.1231). Zawartość serwisu WWW nie może być reprodukowana, rozpowszechniana ani publikowana, chyba że właściciel serwisu wyrazi na to uprzednią pisemną zgodę, z wyłączeniem wykorzystania dla celów niekomercyjnych i dla użytku osobistego.