Zabytkowe pojazdy odwiedziły sanocki Rynek
Dodano: 03-10-2016Około 70 uczestników z różnych miejscowości Małopolski i z Opola przez 4 dni przemierzało bieszczadzkie drogi. Poruszali się zabytkowymi „kultowymi” samochodami, wśród których przeważają te z lat 70. i 80. Bieszczadzka eskapada miała również swój sanocki akcent. Jej uczestnicy zwiedzili fabrykę Autosan, „zabierając” kilka zabytkowych, ciekawych marek na sanocki rynek. Tam bowiem od godziny 14.00 mieszkańcy Sanoka mieli możliwość obejrzenia wystawy starych samochodów. Uczestników eskapady powitał Burmistrz Miasta Sanoka Tadeusz Pióro. Gospodarz miasta z radością przyjął miłośników motoryzacji, wsłuchując się w opowiadane przez nich historie. Włodarz Sanoka przedstawił walory naszego miasta i zaprosił gości do ponownego odwiedzenia grodu Grzegorza. Po zakończeniu wystawy jej uczestnicy udali się w dalszą podróż.

„Bieszczady Country” było już XIV. „Wielką Eskapadą” organizowaną przez Europejską Asocjację Automobilerów w Krakowie. Organizacja ta skupia około 70 osób zajmujących się turystyką w duchu starej motoryzacji, wzorem przedwojennych „nieśpiesznych eskapad krajoznawczych”. Część uczestników z powodzeniem startuje w Mistrzostwa Polski Pojazdów Zabytkowych, gdzie sięgają po tytuły mistrzów Polski w swoich klasach.
źródło: UM Sanok








