Życzenia dla maturzystów
Dodano: 04-05-2018Drodzy Maturzyści! W pierwszym dniu „Egzaminu Dojrzałości” życzę Wam sukcesu podczas zdawania matury, jak najmniej stresu i smutku, jak najwięcej uśmiechu satysfakcji, aby to symboliczne wejście w dorosłość było przez całe Wasze późniejsze życie wyłącznie miłym wspomnieniem.
Przed Wami kilka dni sporego wysiłku, a po nim zasłużone wakacje. Potem dalsza nauka na wyższych uczelniach i podejmowanie pierwszych poważnych prac zawodowych.
Wstępujecie powoli w kolejne etapy życia. Podejdźcie do nich z powagą i odpowiedzialnością, abyście w przyszłości byli zadowoleni z podjętych teraz decyzji.
Nie zapominajcie jednak, że jesteście młodzi, a ten zaczynający się nowy etap to wciąż czas wspaniałej młodości. Może właśnie teraz najciekawszej i najszczęśliwszej.
Życzę Wam zatem, abyście oprócz zdania matury i dokonania właściwego wyboru dalszej drogi życiowej mogli cieszyć się wspaniałym zdrowiem, licznymi sukcesami i prawdziwymi przyjaciółmi, a problemy i kłopoty omijały Was jak najdłużej. Pamiętajcie, że dopiero teraz świat odkryje przed Wami wszystkie swoje barwy. Poznawajcie go i uczcie się szacunku dla tego co Was w nim otacza, a w szczególności dla napotykanych na życiowej drodze ludzi.
Raz jeszcze zatem: „połamania piór” i szczęścia na maturze oraz w nowym etapie młodości!
Tadeusz Pióro
Burmistrz Miasta Sanoka









